Welcome to Riverside Holiday Villages

Riverside Tatil Köyü sizlere ve sevdiklerinize Kuzey Kıbrıs güneşinde unutulmaz bir tatil sunuyor.

  • +90 850 259 70 72       info@riversideholidayvillage.com  hotel@riversideholidayvillage.com

Kuzey Kıbrıs Hava Durumu

Kıbrıs, Akdeniz'in en sıcak bölgesine sahiptir. Akdeniz iklimine sahip kristal berraklığındaki deniz, sıcak kuru yazlar ve ılıman kışları olan dünyadaki ideal bir tatil beldesidir. Kıbrıs, tüm güneş severler için uygun bir tatil yeridir, çünkü Kıbrıs'ta yılda 320 güneşli gün vardır.

İklimsel olarak Kıbrıs, dünyanın en sağlıklı bölgelerinden biridir. Kıbrıs adasında deneyimleyebileceğiniz şeylerden biri de, mükemmel gündoğumu ve gün batımıdır ve Kıbrıs'ta tatil her mevsim mümkündür. Sezon Nisan'da başlar ve Kasım'ın ortalarına kadar sürer. Mayıs'dan Kasım'a kadar su sıcak ve rahattır.

Mayıs'tan Kasım'a kadar çok sıcak ve kurudur. Sıcaklıklar 37º C'nin üzerine çıkar ve yağmur vakaları çok çok az görülür. Kıbrıs'ta sadece Aralık ayından Nisan aylarına kadar yağmur yağdığından yaz aylarında Kıbrıs'ta su eksikliği çekilir. Kış, Kıbrısta hafif ve yağışlı geçer. En soğuk aylar ocak ve şubatta maksimal 15-16 º C'dir. 0ºC'nin altındaki sıcaklık nadir seviyede düşer. Şubat ve Mart aylarında bazı günler yağmurlu olabilir. Mayıs'tan Eylül'e kadar, ayda iki ya da üç kez yağmur yağar.

Temmuz ve Ağustos ayları Kıbrıs'ın en sıcak aylardır. Bu yüzden, Eylül ve Ekim'de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklık 47 º C, gece 20-23, ºC ve yılın en sıcak aylarıdır.

Su sıcaklıkları şubat ayında 17º C, Ağustos ayında 28ºC'ye ulaşmaktadır.

Kıbrıs her zaman güzelce çiçek açar, bütün yıl boyunca her yer oldukça yeşildir.

Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Yetişkin / Çocuk
2 Yetişkin
Yetişkin
Çocuk
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
3. Çocuk Yaşı
Rezervasyon
Rezervasyon
Whatsapp
WhatsApp
HemenAra
Hemen
Ara