Welcome to Riverside Holiday Villages

Riverside Tatil Köyü sizlere ve sevdiklerinize Kuzey Kıbrıs güneşinde unutulmaz bir tatil sunuyor.

  • +90 850 259 70 72       info@riversideholidayvillage.com  hotel@riversideholidayvillage.com

Kuzey Kıbrıs Kaleleri

St. Hilarion Kalesi, Buffavento Kalesi ve Kantara Kalesi dahil Kuzey Kıbrıs Kaleleri hakkında bilgi verelim.

St. Hilarion Kalesi
Kuzey Kıbrıs'ta üç Bizans / Haçlı Kalesi'nin en güzel ve en iyi korunmuş hali. Kuleleri, duvarları ve kapıları spiral olup, peri masalı görüş sunan Girne dağının zirvelerine dökülür. Rose Macauley bunu 'elf kralları için bir resim kitap kalesi' olarak nitelendirdi ve efsane, Disney'in Külkedisi ve Yedi Cüceler'deki kalesinin ilham kaynağı oldu.

Bufavento Kalesi

Bufavento Kalesi, Kıbrıs'taki Beşparmak Dağları'nda bir kaledir. Deniz seviyesinden 940m (3.100ft) yükseklikte bulunan kale, sarp bir tepenin etekleriyle zirvesine inşa edilmiş olduğundan doğal bir savunma sistemine sahiptir. Dağ kalelerinden olan St. Hilarion ile Kantara’nın en yüksek ve en küçüğüdür. Kalenin 101 odası olduğuna ve kayıp olan bir odayı bulanların bir defineye sahip olacaklarına inanılmaktadır. Yüzeye çıkmış bir yol kale altındaki dağın eteklerine kadar gitse de, kalenin en uç noktasına yürüyerek ulaşılabilinir. Giriş ücreti bulunmaktadır, kaleye ulaşmak yaklaşık 30 dakika sürer. 

Yapılış tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte St. Hilarion ile Kantara kaleleri gibi ilkin bir ‘gözetleme kulesi’ (‘işaret kulesi’) olarak Bizans devrinde yapıldığı, Lüzinyan devrinde (M.S 1191 – 1489) kullanımına devam edilip son şeklini aldığı ve Venedik dövrinde asker azlığı nedeniyle yıkılıp terk edildiği kabul edilmektedir.

Kantara Kalesi

Kantara, Girne'nin doğusunda uzanmaktadır.
Etkileyici duvarlara sahip olmakla birlikte, kolay erişime sahiptir. Küçük bir giriş ücreti vardır.

Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Yetişkin / Çocuk
2 Yetişkin
Yetişkin
Çocuk
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
3. Çocuk Yaşı
Rezervasyon
Rezervasyon
Whatsapp
WhatsApp
HemenAra
Hemen
Ara